Loading...
İLAN VER
KAYIT OL
Akış
Mesajlar
İlan Ekle
Bildirim
Hesabım
03 Nisan 2020
1924 Okunma
0 Yorum
PAYLAŞ
Arabam çalındı ne yapmalıyım ve nasıl bulabilirim ?

Arabam çalındı ne yapmalıyım ve nasıl bulabilirim ?

Özellikle ülkemizde çok sık yaşanılan durumların başında oto hırsızlığı gelmektedir. Ülkemizde günde ortalama olarak 60-70 aracın çalındığı göz önüne alındığında arabam çalındı ne yapmalıyım? diyen kişilerin sayısı gün geçtikte azımsanmayacak sayılara ulaşmaktadır...

Yıllardır almak için emek harcadığınız hatta kredi çekip henüz borcunu bitirmediğiniz aracınızın çalınması halinde ne yapmanız gerektiği ile ilgili olarak bilgilendirmede bulunmak istiyoruz. Aracım çalındı ne yapmalıyım? diyen kişiler aşağıdaki aksiyonları hızlı bir şekilde alarak bu tür olumsuz bir durumdan olabildiğince az hasarla çıkabilmeye çalışmalıdır.

Bikayip.com uzmanları olarak Arabam Çalındı Ne Yapmalıyım? araştırmasına koyulan kişilere şu önerilerde bulunmak istiyoruz...

1-Hemen En Yakındaki Polis Karakoluna Gidin!

Aracım çalındı diyorsanız yapmanız gereken ilk önemli adım vakit kaybetmeden en yakındaki polis karakoluna giderek durumu bildirmenizdir. Polis karakolunda size bir tutanak tutturulur. Bu tutanağa aracınızın plakasını ve ruhsatta yer alan şase bilgilerini girmeniz istenir.

2-Sigorta Şirketinize Haber Verin!

Aracınızın çalındığını fark ettiğinizde en geç 5 gün içerisinde durumu sigorta şirketinize bildirmelisiniz. Bu süreçte sigorta şirketi gerekli yasal prosedürleri tamamlayıp sürecin tamamlanmasını bekleyecektir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus sigorta şirketinin hangi durumlarda zararınızı karşıladığıdır. Her sigorta şirketinin teminatları farklıdır.

Aracınız 30 günlük süreç içerisinde de bulunmadığı takdirde durumu mutlaka sigorta şirketinize bildirmeniz gerekmektedir.

3- Aracınızın Vergi Borçlarını Kapatın!

Aracınız 30 günlük süreç içerisinde de bulunmadığı takdirde sigorta şirketiniz ile emniyet teşkilatı evrak alışverişlerinde bulunur. Gerekli yazışmalar yapıldıktan sonra

sizden aracınızın varsa vergi borçlarını ödemesi istenir. Ödeme tamamlandıktan sonra sigorta şirketinin size sunmuş olduğu teminatlar doğrultusunda ödeme yapması beklenir.

4-Arabanı Kara Liste Sorgulama Sayfasına Ekle!

Aracım çalındı diyorsanız yapmanız gereken çok önemli diğer bir husus kayıp ilanı eklerken Aracınızı Kara Liste Sorgulama sayfasın da yayınlama seçeneğini aktif ederek Diğer kişilerin aracınızı sorgulama yaptıklarında aracınızın kayıp veya çalıntı olduklarını anında görürler ve aracın asıl sahibi olan kişiyi yani sizin iletişim bilgilerinize anında ulaşıp aracınız ile ilgili bilgi vermek için sizinle iletişime geçerler.

Arabam Çalındı Ne Yapmalıyım? sorusunu soran kişiler eğer ki direkt olarak kendi ihmalleri sonucunda araç çalınmış ise sigorta şirketlerinin bir ödeme yapması beklenmemelidir. Birçok sigorta şirketi aracım çalındı şikâyeti ile gelen müşterilerine aynı zamanda aracın kendi ihmalleri dışında bir nedenden dolayı çalındığına dair bir kanıtta isteyebilmektedirler.

Aracınızın bulunmasını hızlandırmak için vakit kaybetmeden bikayip.com da kayıp araba ilanı açabilirsiniz. Lokasyon bazlı bir kayıp ilan sitesi olan bikayip.com sayesinde beklediğinizden çok daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz...

 

Yorumda Bulun.
Kaybettiğin ne varsa...
Ücretsiz İlan Ver
+ İLAN VER
BiMutluluk Hikayeleri
SON YAZILAR
Covid19 Koronavirüs'ten korunmak için 10 öneri Tavsiyeleri

  (Covid19) Ko...

29 Eylül 2020
Kediler Hakkında Bilmediğiniz En ilginç 50 Özellikler

Kediler Hakkında Bil...

28 Mayıs 2020
Bir cep telefonu buldum ne yapmalıyım ?

Günümü...

03 Nisan 2020
Bisikletim çalındı ne yapmam gerekiyor ?

Günlük yaş...

03 Nisan 2020
Yaşlı bir annem var ve kayıp oldu ne yapmalıyım ?

Yaşlı Annem Kayıp Ne...

03 Nisan 2020