Loading...
İLAN VER
KAYIT OL
Akış
Mesajlar
İlan Ekle
Bildirim
Hesabım
03 Nisan 2020
2739 Okunma
1 Yorum
PAYLAŞ
Bir cep telefonu buldum ne yapmalıyım ?

Bir cep telefonu buldum ne yapmalıyım ?

Günümüzde en sık karşılaşılan durumların başında cep telefonu bulunması gelmektedir. Adeta organımız kadar önemli bir hale gelen cep telefonumuzu unutabilme gafletinde bulunabiliyoruz. Başkasına ait bir cep telefonunu bulduğunuzda şu adımları atabilirsiniz...

Bir cep telefonu buldum ne yapmalıyım? araştırması içerisinde iseniz öncelikli olarak şunu belirtmek istiyoruz. Asla bulmuş olduğunuz cep telefonuna kendi hattınızı takmayınız. Aksi takdirde suç aleti olabilecek bu cihazın başınıza çok daha kötü olayların gelmesine sebebiyet verebileceğini unutmamalısınız. Ayrıca bulmuş olduğunuz cep telefonuna kendi hattınızı taktığınızda hırsızlık ile suçlanabileceğinizi unutmamalısınız.

1- Polis Karakoluna Gidin!

Bir cep telefonu buldum ne yapmalıyım? diyen bir kişi vakit kaybetmeden en yakındaki polis karakoluna gitmelidir. Çünkü olası bir yanlış anlaşılma ile karşı karşıya kalınıp mağduriyet yaşayabilirsiniz. Bulunan telefon uzun bir süre teslim edilmediği takdirde telefonu hırsızlık amacı ile yanınızda taşıdığınız ima edilebilmektedir. Bu tür bir olayın başınıza gelmesini istemiyorsanız hemen polis karakolunda tutanak tutturmanız gerekmektedir.

2-Kayıp İlan Sitelerine Göz Atın!

Bir cep telefonu bulunması halinde ikinci yapılabilecek en önemli aksiyon kayıp ilan sitelerine göz gezdirmektir. Telefonunu çaldıran veya kaybeden kişiler ilk olarak vakit kaybetmeden kaybetmiş oldukları telefonlarının görsellerini bu ilan sitelerinde paylaşabilmektedirler.

3-Bikayip.com'da Kara Liste Sorgulaması yapın!

Türkiye'nin en güvenilir kayıp ilan sitesi olan bikayip.com da bulmuş olduğunuz telefona ait Kara liste sorgulaması yapabilirsiniz. eğer kaybeden kişi kara liste ye telefonunu eklemiş ise imei sini sorgulayarak sahibini hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

4-Bikayip.com'da Kayıp Cep Telefonu İlanı Açın!

Türkiye'nin en güvenilir kayıp ilan sitesi olan bikayip.com da bulmuş olduğunuz telefona ait görsel ve bilgiler paylaşarak cihazın gerçek sahibiyle buluşmasına olanak sağlayabilirsiniz. Lokasyon bazlı bir kayıp ilan sitesi olan bikayip.com adresine yüklemiş olduğunuz ilanlardan hızlı geri dönüşler alabileceğinizi unutmamalısınız.

Bir cep telefonu buldum ne yapmalıyım? diyen kişiler bu adımları eksiksiz bir şekilde uyguladıkları takdirde rahatlıkla olumlu sonuçlar alabileceklerdir. Bulmuş olduğunuz telefonu kullanma veya satma gibi bir hataya düşmemeniz gerektiğini tekrar belirtmek istiyoruz. Aksi takdirde sicilinizde cep telefonu hırsızlığı gibi yüz kızartıcı bir suçun eklenmesine sebebiyet vererek hayatınızın birçok noktasında zorluklar yaşayabilirsiniz.

Vakit kaybetmeden ücretsiz bir şekilde bikayip.com da kayıp cep telefonu ilanı açmayı unutmayınız...

Tekno Klinik
15-07-2020 22:57
Tebrikler Bilgilendirmeler gayet güzel.
Yorumda Bulun.
Kaybettiğin ne varsa...
Ücretsiz İlan Ver
+ İLAN VER
BiMutluluk Hikayeleri
SON YAZILAR
Covid19 Koronavirüs'ten korunmak için 10 öneri Tavsiyeleri

  (Covid19) Ko...

29 Eylül 2020
Kediler Hakkında Bilmediğiniz En ilginç 50 Özellikler

Kediler Hakkında Bil...

28 Mayıs 2020
Bir cep telefonu buldum ne yapmalıyım ?

Günümü...

03 Nisan 2020
Bisikletim çalındı ne yapmam gerekiyor ?

Günlük yaş...

03 Nisan 2020
Yaşlı bir annem var ve kayıp oldu ne yapmalıyım ?

Yaşlı Annem Kayıp Ne...

03 Nisan 2020