Loading...
İLAN VER
KAYIT OL
Akış
Mesajlar
İlan Ekle
Bildirim
Hesabım
03 Nisan 2020
2498 Okunma
0 Yorum
PAYLAŞ
Bisikletim çalındı ne yapmam gerekiyor ?

Bisikletim çalındı ne yapmam gerekiyor ?

Günlük yaşantıda en sık karşılaşılan durumların başında bisikletlerin çalınması gelmektedir. Bikayip.com uzmanları olarak bu amaçla Bisikletim Çalındı Ne Yapmalıyım? sorusunu soran kişilere oldukça önemli tavsiyelerde bulunmak istiyoruz...

1- Faturası ve Fotoğrafı İle Polis Merkezine Gidin!

Bisikletim Çalındı Ne Yapmalıyım? diyen kişilere verebileceğimiz ilk tavsiye bisikletin faturası ve fotoğrafları ile birlikte polis merkezine gidilmesidir. Merkezi bir konumda bisikletinizi çaldırdıysanız şanslı olabilirsiniz çünkü mobese kayıtlarından eşkâlin tespitinin yapılması oldukça kolay olmaktadır.

2-Çevredeki Dükkanların Güvenlik Kameralarını İnceleyin!

Kayıp bisiklet ilanı ile ilgili olarak polis teşkilatı tam anlamıyla ilgilenmeyebilir. Bu nedenle de kendiniz bir dedektif gibi iz sürmeniz gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken en önemli şey çevredeki dükkanların güvenlik kameralarını kontrol etmektir. Bu uygulama bisikletinizi bulma ihtimalinizi güçlendirecektir.

3-İkinci El İlan Sitelerine Bakın!

Bisikletim Çalındı Ne Yapmalıyım? diyorsanız yapmanız gereken en önemli şey düzenli bir şekilde ikinci el ilan sitelerine göz atmanızdır. Genellikle çalınan bisikletler kullanım amacı ile değil satış yapmak amacı ile çalınmaktadır. Sakin bir tavır sergileyerek özellikle ilk 1 hafta düzenli aralıklarla sahibinden, letgo ve gittigidiyor gibi satış sitelerine göz gezdirmenizde büyük bir yarar vardır.

4-Bisiklet Tamircilerine Gidin!

Kayıp bisiklet ilanı ile ilgili olarak internette araştırma yapmaya devam edin. Ardından bisiklet tamircilerine bisikletinizin görsellerini gösterin. Kendilerine yakın bir zamanda böyle bir bisikletin gelip gelmediğini sorun ve daha sonrasında bisikletin kendilerine gelmesi durumunda sizi aramaları için bir iletişim numarası bırakın.

5- Sosyal Medyadaki İlanlara Göz Gezdirin!

Kayıp bisiklet ilanı ile ilgili olarak en aktif sosyal medya platformu Facebook'tur. Özellikle burada ikinci el ilan sitelerine göz attığınız takdirde bisikletinizi bulma ihtimaliniz olacaktır.

6-Bulunduğunuz İldeki Çalıntı Bisiklet Pazarına Uğrayın!

Özellikle büyük şehirlerde belli konumlarda çalınan bisikletlerin satıldığı pazarlar bulunmaktadır. Bu pazarları özellikle bisiklet tamircilerine sormanız ve internette araştırma yaptığınızda bulabilmeniz mümkün olabilmektedir.

7-Bikayip.com'da Kara Liste sayfasında bisikletinizi yayınlayın!

Bisekletiniz çalındıysa Bikayip.com'da harika bir özellik olan Kara Liste Sorgulaması fazlası ile size yardımcı olacaktır. ilan eklerken ürünümü kara listeye ekle seçeneğini seçerek bisikletinizi kara listeye ekleyin. böylelikle bisikletiniz diğer bir kişilere satılmadan önce veya duyarlı birileri bisikletinizi sorgulama yaptığında hızlı bir şekilde sizin bilgilerinize ulaşıp bisikletinizin çalınmış olduklarını anında görürler.

8- Bikayip.com'da İlan Verin!

Lokasyon bazlı bir kayıp ilan sitesi olan bikayip.com'a hızlı bir şekilde bisiklet ilanı açarak çalınan bisikletinizin bulunabilme ihtimalini güçlendirebilirsiniz. Bikayip.com da başkaları tarafından bulunan bisikletlerde sahiplerinin bulunabilmesi amacı ile paylaşılmaktadır. Bu tür ilanlara da göz atarak bisikletinizi bulabilirsiniz.

Bisikletim Çalındı Ne Yapmalıyım? diyorsan yukarıda belirtmiş olduğumuz 7 önemli maddeyi reel hayatta uygula....

 

Yorumda Bulun.
Kaybettiğin ne varsa...
Ücretsiz İlan Ver
+ İLAN VER
BiMutluluk Hikayeleri
SON YAZILAR
Covid19 Koronavirüs'ten korunmak için 10 öneri Tavsiyeleri

  (Covid19) Ko...

29 Eylül 2020
Kediler Hakkında Bilmediğiniz En ilginç 50 Özellikler

Kediler Hakkında Bil...

28 Mayıs 2020
Bir cep telefonu buldum ne yapmalıyım ?

Günümü...

03 Nisan 2020
Bisikletim çalındı ne yapmam gerekiyor ?

Günlük yaş...

03 Nisan 2020
Yaşlı bir annem var ve kayıp oldu ne yapmalıyım ?

Yaşlı Annem Kayıp Ne...

03 Nisan 2020