Loading...
İLAN VER
KAYIT OL
Akış
Mesajlar
İlan Ekle
Bildirim
Hesabım
03 Nisan 2020
3588 Okunma
1 Yorum
PAYLAŞ
Çocuğum kayboldu ne yapmalıyım, onu nasıl bulabilirim ?

Çocuğum kayboldu ne yapmalıyım, onu nasıl bulabilirim ?

Bikayip.com uzmanları olarak ne yazık ki en sık karşılaşılan durumların başında gelen çocuk kayıplarında yapılması gerekenler ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunmak istiyoruz. Çocuğum kayboldu ne yapmalıyım? diyenlerdenseniz veya bu tür bir durumla karşılaşmadan önce ne yapılması gerektiği ile ilgili olarak bilgi almak isteyen ebeveynler mutlak içeriği dikkatli bir şekilde okumalıdır...

Çocuğum Kayboldu Ne Yapmalıyım?

1- Çocuğunuzun Kaybolduğu Bölgeyi Hızlı Bir Şekilde Araştırın!

Çocuğum kayboldu ne yapmalıyım? diyen ebeveynlerin ilk yapması gereken sakin kalmaktır. Hızlı bir şekilde çocuğun kaybolduğu bölgenin araştırılması ve didik didik aranması gerekmektedir. Kimi durumlarda çocuk fazla uzaklaşmadan bulunabilmektedir.

2-Çevrenizdeki İnsanlardan Destek Talep Edin!

Kayıp çocuk ile ilgili olarak çevrenizdeki herkesten yardım talebinde bulunun. Tek başına aramak yerine bu tür bir destek talep etmek çocuğunuzun bulunma ihtimalini güçlendirecektir.

3-Hemen 155'i Arayın!

Bazı anne babaların yapmış oldukları en büyük hata 24 saatin geçmesini beklemektir. Kayıp çocuk vakalarında 24 saat bekleyip daha sonra polise haber vermek yapılabilecek en büyük hatalar arasında yer almaktadır. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çocuğunuzun kaybolduğunu telefon ile polise bildirmelisiniz. Polis ekiplerinin hızlı bir şekilde mobese kayıtlarını incelemesi sonucunda çocuğunuzu bulma ihtimalinizi güçlendirebilirsiniz.

4-Çocuğunuzun Son Halini Detaylı Bir Şekilde Emniyete Bildirin!

Çocuğum kayboldu ne yapmalıyım? sorusunu soran kişiler eğer mümkünse kısa bir saat dilimi içerisinde çocuğu ile çekmiş olduğu fotoğrafı emniyet güçlerine iletmesi gerekmektedir. Bu tür bir durum yoksa detaylı bir şekilde çocuğunuzun fiziksel özelliklerini bildirmeniz gerekmektedir.

5-Komşularınızı Kontrol Edin!

Kayıp çocuk vakalarında en sık şekilde karşılaşılan durumların başında çocuğun izinsiz bir şekilde komşuya gitmesi veya zorla komşunun çocuğu eve götürmesi gelmektedir. Özellikle günümüzde oldukça sık bir şekilde görülen bu tür olayla kayıp çocuk vakalarında komşunun da evinin kontrol edilmesi gerekliliğini ortaya koymuştur.

6-Bikayip.com'da Kayıp Çocuk İlanı Verin!

Çocuğum kayboldu ne yapmalıyım? diyen kişilere son önemli tavsiye olarak Türkiye'nin en güvenilir lokasyon bazlı kayıp ilan sitesi olan bikayip.com da kayıp çocuk ilanı vermelerini öneriyoruz. Bölgesel bazlı bir şekilde arama yapılabilmesine olanak tanıyan bu önemli kayıp ilan sitesi sayesinde çocuğunuzun bulunma ihtimalini güçlendirebilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz...

 

Emre Çolak
17-05-2020 15:51
Güzel Bilgilendirmeler için çok teşekkürler. Özenle hazırlanmış.
Yorumda Bulun.
Kaybettiğin ne varsa...
Ücretsiz İlan Ver
+ İLAN VER
BiMutluluk Hikayeleri
SON YAZILAR
Covid19 Koronavirüs'ten korunmak için 10 öneri Tavsiyeleri

  (Covid19) Ko...

29 Eylül 2020
Kediler Hakkında Bilmediğiniz En ilginç 50 Özellikler

Kediler Hakkında Bil...

28 Mayıs 2020
Bir cep telefonu buldum ne yapmalıyım ?

Günümü...

03 Nisan 2020
Bisikletim çalındı ne yapmam gerekiyor ?

Günlük yaş...

03 Nisan 2020
Yaşlı bir annem var ve kayıp oldu ne yapmalıyım ?

Yaşlı Annem Kayıp Ne...

03 Nisan 2020